Jagody goji i sok z owoców goji- Jakie przynoszą korzyści zdrowotne? Opinie

czy na odchudzanie jagody goji  W internecie możesz przeczytać, że jagody goji i sok z jagód goji mają między innymi właściwości odchudzające i przeciwstarzeniowe.

 Ale tak właściwie, te informacje nie zostały jeszcze zweryfikowane przez Europejskiego Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

 Czym są jagody goji i ich owoce?

 Jagody goji to czerwonawo-fioletowe owoce o długości 2.5 cm. Pochodzą z drzew palmowych goji (Euterpe oleracea), które rosną w Ameryce Środkowej i Południowej. Są spokrewnione z borówkami, żurawiną i innymi ciemnofioletowymi owocami.

 Czy jagody goji są zdrowe?

 Jagody goji zawierają kilka substancji zwanymi antocyjanami i flawonoidami.

 Słowo „antocyjany” pochodzi z połączenia dwóch greckich słów oznaczających „roślina” i „niebieski”. Antocyjany odpowiadają za czerwony, niebieski lub fioletowy odcień owoców, warzyw i kwiatów. Żywność najbogatsza w antocyjany- taka jak jagody, winogrona, czerwone wino i jagody goji- jest bardzo silnie zabarwiona, poczynając od głębokiego fioletu aż do czarnego koloru. Czego by nie mowic jagody goji opinie maja swietne.

 Badania nad jagodami goji skupiły się głównie na ich ewentualnych właściwościach antyoksydacyjnych. Badania laboratoryjne pokazały, że antyoksydanty wydają się chronić komórki przed uszkodzeniami, które mogą prowadzić do chorób takich jak rak. Jednak nie do końca jest wiadomo, czy antyoksydanty naprawdę przynoszą ludziom korzyści zdrowotne.

 Jakie są znane korzyści spożywania jagód goji?

 Niektóre badania pokazują, że jagody goji bardzo wysoką zawartość antyoksydantów , nawet wielokrotnie większą niż żurawina, maliny, jeżyny, truskawki i borówki. Badania na ten temat nadal trwają, więc jest jeszcze wiele rzeczy o których nie wiemy.jagody goji berry super danie

 Ludzie jedzą jagody goji w celu wyleczenia różnych problemów zdrowotnych. Ale w przeciwieństwie do podobnych im owoców, jagody goji nie zostały oficjalnie uznane za owoce przynoszące jakiekolwiek korzyści zdrowotne https://www.facebook.com/Top-Sylwetka-1719128635004589/.

 Czy jagody goji mogą przyśpieszyć odchudzanie?

 Naukowcy wciąż próbują znaleźć odpowiedź na to pytanie. Ale jagody goji rzeczywiście są obecne w niektórych produktach odchudzających, ale to czy naprawdę działają na utratę kilogramów nie zostało jeszcze udowodnione. Co prawda, zostało przeprowadzonych już kilka badań dotyczących właściwości odchudzających jagód goji.

 Na razie wiele naukowców obstaje za dietą bogatą w antyoksydanty. Nie ma wątpliwości, że jagody i inne owoce są kluczowym elementem każdej zdrowej diety odchudzającej, a jeżeli chodzi o jagody goji, to eksperci nadal zastanawiają się nad ich domniemanymi właściwościami odchudzającymi.

 Dlaczego używa się jagód goji w produktach kosmetycznych?

 Niektóre kosmetyki zawierają olejek z jagód goji w składzie. To dlatego, że jest bogaty w przeciwutleniacze.

 Olej z jagód goji może być ewentualnie bezpieczną alternatywą dla innych tropikalnych olejów używanych w kosmetykach takich jak kremy do twarzy i ciała, szampony, odżywki itd. Mimo, że olej z jagód goji jest przetwarzany i przechowywany przez dłuższy czas, to jego zawartość przeciwutleniaczy pozostaje wciąż na wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>